Dopravní technologie pro přepravu sypkých nelepivých materiálů ve zpracovatelských provozech a výrobních linkách.

REDLEROVÉ DOPRAVNÍKY

Redlerové nebo také řetězové dopravníky slouží pro dopravu sypkých, nelepivých materiálů ve vodorovném směru, nebo do stoupání 20°. Jedná se o prostorově uzavřený celek, který zamezuje prašnosti a je možné ho osadit libovolným počtem vpádů a výpadů.

 

Redlerové nebo také řetězové dopravníky slouží pro dopravu sypkých, nelepivých materiálů ve vodorovném směru, nebo do stoupání 20°. Jedná se o prostorově uzavřený celek, který zamezuje prašnosti a je možné ho osadit libovolným počtem vpádů a výpadů. Hodí se zejména tam, kde je potřeba dosáhnout vyšších výkonových kapacit. Výpady jsou řešeny formou ručně, elektricky nebo pneumaticky ovládaných hradítek, která uzavírají výpadový prostor přímo do dna dopravního žlabu. Redlery jsou vyráběny v pozinkovém provedení s plastovou výstelkou dna. Jako pohony používáme násuvné převodovky firmy NORD. Z hlediska bezpečnosti je pak dopravník opatřen snímačem, který odstaví provoz při jeho přeplnění, nebo při přetržení dopravního řetězu.

ŠNEKOVÉ DOPRAVNÍKY

trubkové šnekové dopravníky TŠ 160, TŠ 200, TŠ 250 a TŠ 320

– vhodné pro dopravu obilí a směsí do větších stoupání (nad 25°), výkony se liší dle stoupání

 

vynášecí a dávkovací trubkové šnekové dopravníky

– vhodné pod zásobníky a jako dávkovací zařízení pro váhy

KOREČKOVÉ ELEVÁTORY

Spodní elevátorové hlavy lze vyrobit tak, aby se při napínání vodícího bubnu kurtny pohybovalo zároveň i dno elevátorové hlavy (je zajištěna konstantní vzdálenost mezi vodícím bubnem a dnem elevátoru).

ELEVÁTOROVÉ NABĚRÁKY A PÁSY

Strojírna Tábor ST s.r.o. je výhradním dovozcem kvalitních elevátorových korečků a pásů francouzské společnosti STIF pro Českou republiku.

Elevátorové naběráky

Elevátorové pásy

SPÁDOVÁ DOPRAVA